Zawody szachowe 2022

W listopadzie 2022 roku Siódemka wystawiła swoją reprezentację w konkursie szachowym - uczniowie zdobyli srebrne a nawet złote medale. Zawody obejmowały wszystkie klasy.

Plebiscyt Najciekawszej Książki

Co najchętniej czytają uczniowie Siódemki? Można się tego dowiedzieć z wyników plebiscytu. Dla klas I-III najciekawszymi lekturami były: "Kubuś Puchatek", "Seria: Zaopiekuj się mną", "Harry Potter". Uczniowie klas IV-VI także chętnie sięgali po Harrego Pottera, a także "Opowieści z Narnii" i "Chłopców z Placu Broni". Starsi uczniowie (VII-VIII) wybrali "Anię z Zielonego Wzgórza", "Wiedźmina" i wcześniej wspomniane "Opowieści z Narnii".

"Wiedza o zawodach rzemieślniczych"

Pod koniec 2022 w szkole odbył się konkurs wiedzy o zawodach rzemieślniczych. Startowali uczniowie klas 7-8. Można było zdobyć niezwykle atrakcyjne nagrody - laptopa, tablet, telefon komórkowy czy słuchawki. Organizatorem konkursy był Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Suwałkach.

Szkolne Muzeum Nauki i Techniki

W kwietniu 2022 roku oficjalnie otwarto Szkolne Muzeum Nauki i Techniki . Jest to realizacja projektu "Od gratów do eksponatów". O muzeum otwartym w szkole rozpisywały się lokalne gazety w Suwałkach, odbyła się także relacja w lokalnej stacji telewizyjnej.

Szczęśliwa Siódemka

W ramach promocji Siódemki podczas okresu rekrutacyjnego zostało zorganizowane spotkanie, gdzie przyszli uczniowie oraz ich rodzice mogli obejrzeć ciekawe wystąpienia artystyczne.