Jak odpowiednio zadbać o zagęszczarki?

Jak odpowiednio zadbać o zagęszczarki?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak odpowiednio zadbać o zagęszczarki?

Odpowiednie i sumienne przestrzeganie powyższych zasad powinny dać nam pewność, iż możemy spokojnie spać a nasze zagęszczarki będą dzielnie zagęszczać grunt na naszej budowie.

Dobre przedsiębiorstwo świadczące usługi budowlane posiada na wyposażeniu maszyny nazywane zagęszczarkami. Jest wiele rodzajów tych urządzeń. Do najpopularniejszych i najtańszych należą zagęszczarki rewersyjne oraz bez rewersu. Podczas długich i ciężkich prac na budowach maszyny eksploatowane są bez przerwy. Samo dbanie o wymianę oleju i czyszczenie z brudów silnika nie wystarczy. Coraz częściej na rynku spotyka się zagęszczarki gruntu wyposażone w obudowę osłonną przed pyłkami i nadmiernym brudem który niszczy silnik i zmniejsza wydajność urządzeń. Te modele powinny zostać zdecydowanie podstawowymi w naszym dziale urządzeń zagęszczających – przygotowujących grunt pod kolejne procesy na placu budowy. Olej jest niezwykle ważny. Silniki wysokoprężne (diesle) wymagają odpowiedniego doboru oleje. Do takich motorów należy dobierać olej który jest do nich przeznaczony według zapewnień producenta. Systematyczność wymiany tego oleju również nie jest bez znaczenia. Silniki maszyn w którym odpowiednia wymiana płynów smarujących była zaniechana mogą z czasem się zacierać i tracić swoją moc fabryczną (napędową). Do silników benzynowych należy stosować olej przeznaczony właśnie do takich typów silnika. Na rynku dostępnych jest wiele olejów do petrolowych siników. Należy pamiętać, iż silniki benzynowe jakie pracują w zagęszczarkach wykorzystywane są również w innych urządzeniach takich jak kosiarki do ścinania trawy oraz małe pojazdy mechaniczne np., gokarty. Ta informacja pomoże nam gdy nie znajdziemy na opakowaniu przeznaczenia – zagęszczarka, ale znajdziemy przeznaczenia np. kosiarki. Nie przejmujmy się tym. Dobrze zadbany silnik to długowieczna praca na budowach. Poza dbaniem o wymianę oleju w silnikach zagęszczarek – należy również pamiętać o czyszczeniu łopatek zagęszczających ziemię. Z racji bezpośredniego kontaktu z gruntem podczas wykorzystywania maszyny w codziennej pracy – te części ulegają szybkiemu zużyciu. Dostępnych jest wiele zamienników – gotowych do wymiany. Udajmy się do sklepu z częściami lub sprawdźmy w sklepie internetowym. Nie zawsze istnieje konieczność wymiany łopatek. Czasami wystarczy je odpowiednio oczyścić z gruntu. Odpowiedni osprzęt do czyszczenia również kupimy w odpowiednim sklepie. Warto również zadbać o stan ergonomii zagęszczarki jendokierunkowej. Sprawdzić należy przede wszystkim elementy bezpośredniego kontaktu z operatorem – czy uchwyt do prowadzenia nie poluzował się? czy rączki wspomagające trzymanie nie są wytarte itp. Najlepiej udać się do odpowiedniego fachowca który zrobi to profesjonalnie a my będziemy mieli pewność, iż niczego nie pominęliśmy. Jeśli posiadamy sprzęt na gwarancji – nie ulegajmy nadmiernej pewności. Gwarancja chroni nas przed ewentualnymi awariami – lecz nie przed bezpieczeństwem o jakie musimy sami zadbać.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top