.........................................................


Dlaczego warto zainwestować w kurs japońskiego?


Japoński może nie jest pierwszą myślą, która przychodzi Ci do głowy, kiedy zastanawiasz się nad nauką języka obcego. Jednak jest wiele powodów, aby odbywać kurs japońskiego. Niezależnie od tego, czy rozważać lekcje języka dla siebie, dla swoich dzieci, czy partnera, warto zrozumieć, dlaczego są one takie ważne.

Podróże

uczennica

Nauka podstaw języka japońskiego jest niezbędna dla wszystkich zainteresowanych podróżą do Japonii. Chociaż nie musisz biegle nim operować, będzie Ci o wiele łatwiej poruszać się po Japonii, potrafić się porozumiewać. Ponadto Japończycy docenią Twój wysiłek w nauce ich języka. Jeśli Twoim celem jest podróżowanie, zacznij kurs japońskiego już teraz. Podczas szkolenia nauczysz się niezbędnego słownictwa z zakresu podróży, a kluczowe frazy pomogą Ci, gdy odwiedzisz Japonię.

Wykształcenie wyższe

Zastanawiasz się nad ukończeniem szkoły wyższej, czy też masz syna lub córkę, którzy chcą iść na studia? Nie jest tajemnicą, że kandydaci są oceniani na podstawie kilku kryteriów, w tym znajomości języka obcego. Wyróżnij swoją aplikację i ukończ kurs japońskiego.

Rozwój kariery zawodowej

Wiele dużych, międzynarodowych korporacji posiada oddziały za granicą. Jeśli Twoja wymarzona praca wiąże się z działalnością w dużej firmie, na miarę Apple czy Coca-Cola, nauka drugiego języka, takiego jak japoński, może stworzyć więcej możliwości zatrudnienia. Jako osoba biegle posługująca się językiem japońskim, będziesz miał więcej możliwości wyboru zawodu niż osoba, która mówi tylko po angielsku.

Wartość na rynku pracy

Jeśli chcesz pracować na arenie międzynarodowej, możesz myśleć, że nauka języka hiszpańskiego lub francuskiego ma większy sens, ale tak naprawdę kurs japońskiego może być dużo korzystniejszy. Dlaczego? Ponieważ jest mniej osób, które mówią po japońsku jako drugim języku, więc tym samym jest mniejsza konkurencja o stanowisko między kandydatami mówiącymi po japońsku. Na przykład, jeśli chcesz być tłumaczem rządowym, możesz konkurować o pracę z 500 innymi osobami, które mówią również po hiszpańsku lub francusku. Jeśli jednak mówisz po japońsku, możesz rywalizować tylko ze 100 innymi osobami. Nauka języka japońskiego może pomóc zwiększyć Twoją wartość na rynku pracy.

Kultura

Połowa zabawy w nauce języka obcego to nauka o kulturze kraju! Kultura japońska jest jedną z najbardziej unikalnych na świecie. Zapisz się na kurs japońskiego i baw się dobrze, zanurzając się w modzie, kulturze, sztukach walki i historii.

To tylko kilka z wielu powodów, dla których warto ukończyć kurs japońskiego. Najważniejsze jest jednak pełne zaangażowanie w naukę języka.


KOMENTARZE:
• Hubert
Nauka języka japońskiego umożliwiła mi wyjazd i zdobycie pracy w Japonii.