.........................................................


Czy przedszkole to dobra decyzja?


Przedszkole jest wspaniałym etapem nauki dla dzieci. Emocjonalnie, psychicznie, społecznie i fizycznie budują cenne fundamenty pod przyszłą naukę. Pozytywne doświadczenia przyniosą korzyści Twojemu dziecku, a w konsekwencji całej rodzinie.

Przedszkole jest czasem przejściowym, otwartym dla wszystkich dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Chociaż tak wczesna nauka nie należy do obowiązku, to jest wysoce zalecana ze względu na zakres korzyści, jakie może zaoferować program nauki w przedszkolu. Dzieci w tym wieku robią wielkie postępy w rozwoju, a stymulujące i pozytywne otoczenie zapewni odpowiednie do tego warunki.

dziewczynki nad książką

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko było w przedszkolu, czy też nie, lata pomiędzy drugim a piątym rokiem życia są czasem eksploracji, śledztwa, zabawy i budowania relacji. Nawet w domu można budować umiejętności wstępnego czytania i liczenia, a także dalszy rozwój kreatywnego myślenia i ekspresji.

Przedszkole to wspaniała okazja, aby przygotować dziecko do bardziej formalnego środowiska nauki. Na tym etapie dzieci zyskują pewność siebie dzięki samokontroli, przez co w praktyce są one w stanie lepiej rozpoznawać i wyrażać swoje potrzeby. Sprawniej wykonują rutynowe czynności i obowiązków, a przejście do szkoły podstawowej przebiega znacznie płynniej.

Przedszkole to także świetny czas na rozwijanie nowych, jak i już nabytych umiejętności. Opiekunowie uczą dzieci m.in.

  • Przeznaczania czasu na odpoczynek;
  • Czytania;
  • Słuchania i postępowania zgodnie z instrukcjami;
  • Regularnej aktywności fizycznej;
  • Mycia i załatwiania potrzeb w łazience;
  • Odpowiedzialności za swój dobytek;
  • Znaczenia nazwisk, czasów i miejsc;
  • Budowania relacji;


Przedszkole to również wspaniały okres dla rodziców. Razem z maluchem rozpoczynają ważny etap jego życia. Kontaktują się z wychowawcami, co pozwala zobaczyć im, jak przebiega rozwój dziecka, jakich nowych odkryć dokonało i co osiągnęło. Czasami takie rzeczy zdarzają się bez obecności mamy i taty, gdy dziecko zaczyna zdobywać niezależność. Jest to dobry i wręcz konieczny krok zarówno dla przedszkolaka, jak i rodziców.


Dzieci chodzące do przedszkola wnoszą do domu nowe materiały, pomysły i rozmowy. Może to pomóc zachęcić rodziców do poszukiwania nowych zajęć, których być może nie wzięliby nawet pod uwagę. Ponadto maluchy są tam bardzo szczęśliwe, a przede wszystkim bezpieczne. Przedszkola zapewniają nie tylko opiekę i zajęcia, ale także wyżywienie, lekcje dodatkowe, rozwijające talenty, a także wsparcie całej rodzinie, jeśli jest taka konieczność.KOMENTARZE:
• Iza
Wysłanie dziecka do przedszkola to dużo korzyści i szansa na rozwój jego różnych umiejętności.